Browse By

Beskidy Karpat Zewnętrznych i ich atrakcje turystyczne

Beskid Karpat Zewnętrznych.

Beskid Karpat Zewnętrznych.

Bardzo duża ilość szlaków turystycznych biegnących przez region beskidzki znajdujący się w Karpatach Zewnętrznych, zachęca coraz szersze grono osób do pieszego zwiedzania tego uroczego regionu. Do tych najbardziej znanych i najczęściej przemierzanych należy z całą pewnością czerwony Główny Szlak Beskidzki wiodący z Komańczy po Krynicę Zdrój. Komańcza, chociaż jest małą wsią ma do zaoferowania osobom ją odwiedzającym kilka wyjątkowo ciekawych zabytków oraz niesamowite widoki na otaczający ją pejzaż górski. Oprócz tego głównego szlaku w regionie tym znajduje się duża ilość szlaków żółtych, niebieskich i czarnych, także każda z osób zwiedzająca ten region odnajdzie najbardziej odpowiedni i dopasowany do swoich potrzeb i możliwości.

Oprócz dużej ilości szlaków Beskidy oferują swym gościom również wiele innych interesujących i mniej lub bardziej oryginalnych miejsc obdarzonych dużym urokiem i wieloma walorami turystyczno ? krajoznawczymi. Region ten będący jednym z typowych miejsc stawiających na zachowanie i rozwój w jak najżywszej formie kultury ludowej i tradycji oferuje wiele interesujących muzeów. Jednym z dobrze znanych jest Muzeum Beskidzkie w Wiśle będące oddziałem Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Będąc w tym mieście nie można również nie zwiedzić Muzeum Adama Małysza będącego najsłynniejszym polskim skoczkiem i zdobywcą czterech kryształowych kuli w skokach narciarskich. Region Beskidów to także Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie, Muzeum Koronki w Koniakowie oraz ciekawe skanseny w Szymbarku, Trzcinicy czy też w Wiśle Czarne. To również wyjątkowo uroczy Orawski Park Etnograficzny znajdujący się terenie Zubrzycy Górnej. Troska o kulturę i ukazanie wyjątkowo ciekawej historii tego regionu przyczyniła się do powstania tych miejsc i zgromadzenia w nich wielu ciekawych eksponatów upamiętniających ciekawe wydarzenia.

Za jedne z największych atrakcji tego regionu uchodzą stare zamczyska znajdujące się w Suchej Beskidzkiej, Żywcu i na terenie Bielska ? Białej. W Bielsku ? Białej znajduje się Zamek książąt Sułkowskich będący zarazem najstarszym i największym obiektem budowlanym znajdującym się na terenie tego miasta. Będąc obiektem doskonale zachowanym stanowi nie lada atrakcję turystyczną dla osób odwiedzających miasto i region Beskidów. Innym równie okazale prezentującym się zamkiem regionu Beskidzkiego jest ten znajdujący się w Suchej Beskidzkiej. Jako ciekawostkę warto w tym miejscu dodać, że zamek ten jest nazywany ?Małym Wawelem?, co wynika z jego nadzwyczaj dużego podobieństwa do zamku znajdującego się w grodzie Kraka.

Region Bieszczadzki to również ciekawe miejsca przyrodnicze umożliwiające bliższe poznanie szerokiej różnorodności wielu gatunków fauny i flory żyjącej w tym miejscu. Z przedstawicielami różnych gatunków zwierzęcych i roślinnych spotkamy się na pewno po odwiedzeniu miejsc, którymi są Żywiecki Park Krajobrazowy, Rezerwat przyrody Barania Góra w Beskidzkie Śląskim czy też wodospad na Wisełce i zapora wodna w Wapienicy.

Na uwagę zasługuje również doskonale przygotowana baza noclegowa udostępniająca wiele przyjaznych kwater i miejsc noclegowych. W każdym z tych miejsc oferowane są noclegi w górach zapewniające doskonały wypoczynek po długim dniu wędrówki po jednym z pobliskich szlaków. Do dyspozycji każdego z turystów odwiedzającego miejscowości znajdujące się na tym terenie oferowane są ponadto doskonale przygotowane obiekty SPA oferujące skuteczną odnowę biologiczną. Każdy z kurortów lub pensjonatów znajdujących się w tym miejscu cechuje się niepowtarzalnym klimatem oferującym w mniejszej lub większej części ludową atmosferę i cudowne widoki rozpościerające się z okien pokoju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *