Browse By

Pasmo Beskid Śląsko-Morawski

Pasmo Beskid Śląsko-Morawski.

Pasmo Beskid Śląsko-Morawski.

Od 1968 roku Beskid Śląsko ? Morawski został wydzielony, jako osobne pasmo. Tego rodzaju oddzielenie go od Beskidu Śląskiego w żaden sposób nie wpłynęło na jego zmniejszenie atrakcyjności a wręcz przeciwnie z biegiem czasu, podobnie jak w przypadku większości innych regionów górskich zaczął cieszyć się on zwiększonym zainteresowaniem wielu osób. Wybierając się w ten region warto wcześniej zapoznać się nie tylko z miejskimi i wiejskimi obszarami zabytkowymi w skład, których wchodzi między innymi Krzywy Kościół św. Piotra z Alkantary w Karwinie, który ze względu na swój specyficzny kształt jest nazywany przez wiele osób ?czeską Pizą?. Będąc w tym miejscu już na pierwszy rzut oka będziemy wiedzieli skąd jego druga nazwa się wzięła. Pasmo, którym jest Beskid Śląsko – Morawski jest pasmem znajdującym się na pograniczu trzech państw. Poza Polską znajduje się ono na terytorium Czech i Słowacji, przy czym największy jego obszar znajduje się w Czechach. Jego najwyższym szczytem jest Lysa Hora w Polsce znana bardziej, jako Łysa Góra, której wysokość wynosi 1324 m n.p.m.

Wybierając się w ten region swoja przygodę najlepiej rozpocząć od Polsko ? Czeskiego Cieszyna. Nie będąc przygotowanym lub odkładając wyjazd w głąb Czech będąc w tym mieście mamy możliwość zwiedzenia wielu wyjątkowo ciekawych miejsc. Na pewno, zatem warto na nieco dłuższy okres czasu zatrzymać się w tym mieście tym bardziej, że może ono stanowić doskonałą bazę wypadową do innych pobliskich miast i miasteczek tego uroczego regionu. Miasto to, bowiem posiada doskonale przygotowaną bazę turystyczną oferującą przyjazne tanie noclegi góry, dzięki którym każdego dnia wstaniemy świeży i wypoczęci oraz pełni sił do dalszego zwiedzania tego uroczego zakątka.

Będąc w samym Cieszynie na pewno warto poświecić dzień lub dwa na zwiedzenie Ratusza i Rynku Głównego tego miasteczka. Godne zobaczenia i warte polecenia są również wieże znajdujące się w tym mieście Wieża Ostatecznej Obrony oraz Wieża Piastowska. Nie zapomnijmy także o wstąpieniu do Muzeum Śląska Cieszyńskiego, w którym możemy zobaczyć wyjątkowo popularne strzelby cieszynki. Znajdując czas, ochotę i odwagę na wyjazd poza Cieszyn warto się udać do Jicina i zwiedzić zarówno samo miasto, słynące między innymi z bajki o Rumcajsie oraz poznać jego najbliższe okolice. Nie mylić z Nowym Jicinem, które od tego jest oddalone o blisko 250 km. nie mniej jednak zarówno jedno jak i drugie miasteczko jest godne uwagi i warte odwiedzenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *