Browse By

Pasmo górskie Karkonosze i jego atrakcje

Atrakcje w górach.

Atrakcje w górach.

Będąc najwyższym pasmem górskim Sudetów, Karkonosze są jednym z tych miejsc, które mają do zaoferowania wszystkim osobom je odwiedzającym cały szereg różnego rodzaju atrakcji. Będą to zarówno atrakcje w postaci ciekawych obiektów budowlanych jak i uroczej przyrody oraz niespotykanych nigdzie indziej gatunków fauny i flory. Mówiąc o karkonoskich atrakcjach nie sposób oczywiście nie wspomnieć o wielu atrakcjach przyrodniczych znajdujących się w tym miejscu. Wybierając się na zwiedzanie tego miejsca w pierwszej kolejności warto na pewno będzie zadbać o odnalezienie dobrze przygotowanej bazy noclegowej zapewniającej nam doskonały wypoczynek po codziennych eskapadach. Nawet najbardziej wytrwały i zagorzały turysta górski wymagał będzie, bowiem chwili wytchnienia i relaksującego snu. Mając do swojej dyspozycji kwatery Karpacz śmiało możemy wyruszyć na zwiedzanie części tego siedemdziesięciokilometrowego pasma górskiego.

Miejscem, które niejako z ?obowiązku? należy odwiedzić wybierając się w to pasmo górskie będzie z całą pewnością Śnieżka będąca najwyższym szczytem nie tylko Karkonoszy, ale i całych Sudetów. Będąc na Śnieżce musimy obowiązkowo odwiedzić Obserwatorium Wysokogórskie, kapliczkę św. Wawrzyńca oraz schronisko. Oczywiście mając swoja bazę noclegową w Karpaczu wskazane jest zwiedzenie wielu ciekawych zabytków znajdujących się w tym mieście jak chociażby Świątyni Wang. Jest to ewangelicki kościół, który został przeniesiony na ziemie polskie z Norwegii w 1842 roku. Samo powstanie tej drewnianej świątyni jest datowane na XII wiek. Dzięki zastosowaniu bali sosnowych bardzo mocno nasączonych żywicą, obiekt charakteryzuje się niesamowicie dużą trwałością i wytrzymałością na upływ czasu.

Karkonosze to również wiele innych, równie ciekawych miejscowości mających do zaoferowanie przyjezdnym nie tylko doskonale przygotowane noclegi i bazę kulinarną, ale także szereg atrakcji turystycznych. Do miejsc tych możemy zaliczyć Szklarską Porębę, w której znajdziemy wyjątkowo ciekawe eksponaty możliwe do obejrzenia dzięki Muzeum Ziemi. Znajdują się tu doskonale przygotowane ekspozycje kamieni spotykanych zarówno w regionie Sudetów jak i pochodzących z niektórych odleglejszych zakątków świata. Same muzeum znajduje się w ciekawie wyglądającym budynku ?Karczmy Głodowej?.

Również Jelenia Góra będąca jednym z większych miast tego regionu ma wiele atrakcji do zaoferowanie przyjezdnym turystom. W mieście tym znajduje się jeden z najstarszych domów uzdrowiskowych Cieplice. Obiektem tym jest ?Długi Dom?, który wchodzi w skład zakonnego kompleksu klasztornego, stanowiącego swego czasu dom gościnny dla kuracjuszy odwiedzających to miejsce. W dniu dzisiejszym każdy turysta otrzymuje do swojej dyspozycji doskonale wyposażone i wyśmienicie przygotowane kwatery Jelenia Góra zapewniające udany wypoczynek. Poza atrakcyjnym uzdrowiskiem w mieście tym znajduje się szereg pałaców i pałacyków oferujących odwiedzającym je turystom cały szereg różnorodnych atrakcji.

 

Od pewnego czasu jedną z oryginalniejszych atrakcji turystycznych jest podziemna trasa turystyczna ?Sztolnie Kowary?. Trasa ta liczy ok. 1200 metrów i swego czasu miejsce to było wykorzystywane w celu poszukiwania uranu. Z bogactw sztolni korzystali zarówno Niemcy, którzy wydobywali z niej uran w okresie drugiej wojny światowej jak i Rosjanie w okresie powojennym. W dniu dzisiejszym każda z osób odwiedzających to miejsc otrzymuje doskonałego rodzaju możliwość przyjrzenia się podziemnym korytarzom i mozołowi pracy rąk ludzkich, które je wykonały. Legenda głosi, że szczególnie wytrwałym udaje się spotkać dobrego duszka sztolni?

Karkonosze to także miejsce, w którym znajdują się parki i rezerwaty przyrody chroniące szczególnie urocze walory przyrodnicze tego miejsca. Największym i najbardziej znanym jest oczywiście Karkonoski Park Narodowy i Karkonoskie Kotły. Na terenie parku znajdziemy 112 kilometrów szlaków turystycznych, oraz kolejki linowe i wyciągi czynne w okresie zimowym Część ze szlaków została udostępniona również rowerzystom coraz liczniej odwiedzającym teren parku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *