Browse By

Trasy turystyki pieszej w Beskidach

 

Atrakcje w górach.

Atrakcje w górach.

Chociaż całe Beskidy są wyjątkowo uroczym regionem w naszym kraju oferującym wyjątkowo ciekawe szlaki do wędrówek pieszych to jednak każdy z nas ma jakieś szczególne miejsca, do których z ogromną chęcią powraca każdego roku. W oczach wielu osób ceniących sobie w mniej lub bardziej szczególny sposób widoki górskie Beskid Śląski uchodzi za jedne ze szczególniejszych miejsc oferujących wiele wyjątkowo atrakcyjnych i bardzo ciekawych miejsc. Na szczególną uwagę zasługuje popularna i coraz bardziej znana Beskidzka Piątka w skład, której wchodzi 5 znanych miejscowości. Każda z tych miejscowości ma do zaoferowania wszystkim przyjezdnym turystom doskonale przygotowane tanie noclegi. Oczywiściepoza kwaterami oferującymi sam nocleg do dyspozycji każdego z turystów przyjeżdżających w ten region są również hotele oferujące nocleg z całodobowym wyżywieniem. W skład wspomnianej wcześniej Beskidzkiej 5, jak już sama nazwa może na to wskazywać wchodzi pięć miejscowości ? Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń i Wisła. Każda z tych miejscowości ma do zaoferowania wyjątkowego rodzaju atrakcje turystyczne, ciekawe szlaki turystyczne dla pieszych jak i rowerzystów oraz niezapomniane widoki.

Brenna to głównie wyjątkowo malowniczo prezentujące się widoki doliny rzeki Brennica. Jest to miejsce idealne wręcz dla wszystkich tych, którzy poszukują ciszy i spokoju oraz możliwości wytchnienia od ulicznego zgiełku miast i pozostawienia chociażby na krótką chwilę codziennych obowiązków. Odwiedzając tą miejscowość odnajdziemy w sobie wyciszenie i spokój. Będąc w tym miejscu możemy zwiedzić dwa kościoły, muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej, Park Turystyki oraz przystanie wodne i Centrum Kultury i Sztuki.

Wisła słynąca oczywiście ze skoczni i muzeum Adama Małysza oferuje również wiele ciekawych i interesujących miejsc. Będąc w tej miejscowości warto także zwiedzić mały zabytkowy kościółek na Kubalonce oraz Regionalną Izbę Twórczą w Wiśle. Do naszej dyspozycji są także szlaki spacerowe ukazujące piękno otaczającej nas przyrody. Wybierając się na jeden z takich szlaków pamiętajmy o zabraniu wygodnego i solidnego obuwia gdyż praktycznie na każdym z nich znajdują się dość strome i kamieniste odcinki. Podobnie sytuacja wygląda na Głównym Szlaku Beskidzkim oznakowanym w kolorze czerwonym i rozpoczynającym się w Ustroniu. Szlak ten liczy blisko 500 km i prowadzi do Wołosatego w Bieszczadach. Rozpoczęcie szlaku ma miejsce na dworcu Ustroń Zdrój i prowadzi nas między innymi na Równicę z pominięciem samego jej szczytu, skąd udajemy się na Czantorię Wielką, Przełęcz Kubalonka, dalej jest Barania Góra i dochodzimy do Beskidu Żywieckiego. Przejście całego szlaku wymaga bardzo dobrej kondycji fizycznej i odpowiedniego przygotowania, dlatego też większość osób decyduje się na wjazd kolejką linową na Czantorię Wielką skąd mają swobodną możliwość podziwiania niesamowitego widoku na pobliską okolicę. Będąc na Czantorii warto wejść na wieżę widokową, dzięki której rozpościera się przed nami jeszcze szerszy zakres widzenia. Nie zapomnijmy również o skosztowaniu najsmaczniejszych w całym tym regionie oscypków z grilla z żurawiną!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *