Browse By

Wodospad Kamieńczyka

 

Wodospad Kamieńczyka.

Wodospad Kamieńczyka.

Miejsce, którym jest Wodospad Kamieńczyka jest najwyższym wodospadem w Sudetach po polskiej stronie. Jego wysokość wynosząca 27 metrów oferuje wszystkim odwiedzającym to miejsce gościom, możliwość podziwiania spadu wody trzema kaskadami. Szczególnie dużą atrakcją tego miejsca jest grota nazywana ?Złota Jama?, która została swego czasu sztucznie wykuta. W dawniejszym okresie czasu za kaskadą tą, bowiem można było znaleźć kamienie szlachetne.

Zarówno sam wodospad będący niegdyś pomnikiem przyrody jak i jego najbliższy obszar leży na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. W najszerszym miejscu wodospad ten ma szerokość ok. piętnastu metrów w najwęższym natomiast zwęża się do ok. 3 metrów. Czy to w związku z tak charakterystycznym położeniem czy też przez to, że wodospad ten znajduje się trasie szlaku wiodącego na Szrenicę, nieopodal tego miejsca znajduje się doskonale przygotowane i dobrze wyposażone schronisko oferujące tanie noclegi dla osób podróżujących i potrzebujących chociażby krótkiego wytchnienia na szlaku. Oczywiście, jeżeli jesteśmy jedną z osób preferujących wygodne dotarcie do tego miejsca możemy w jego pobliże dojechać własnym autem lub skorzystać z tzw. ?podwózki? konnym zaprzęgiem. Decydując się na dotarcie w pobliże wodospadu pieszo warto zajrzeć do wąwozu znajdującego się pod samym wodospadem. Wybierając tę opcję należy pamiętać o bezpieczeństwie i mieć założone kaski na głowę i zachować szczególną ostrożność. Śliskie kamienie znajdujące się w tym miejscu mogą być, bowiem przyczyną naprawdę dosyć bolesnego upadku.

Znajdując się na górnym tarasie widokowym przed naszymi oczyma rozpościera się widok na Góry Izerskie, który niejednemu turyście potrafił zaprzeć dech w piersi. Zgodnie z opiniami wielu osób, które miały możliwość odwiedzenia tego miejsca jest ono jednym z najbardziej uroczych w tej części Karkonoszy. Szczególny urok i nieco baśniowy wygląd tego miejsca stał się przyczyną, że jest ono chętnie odwiedzane przez coraz liczniejsze grono turystów i bywa wykorzystywane w wielu adaptacjach filmowych o charakterze baśniowym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *