Browse By

Wycieczka nad Mały Staw

Mały Staw.

Mały Staw.

Wycieczka nad Mały Staw w Karkonoszach powinna nieco wcześniej zostać dobrze przemyślana. Będąc w tym regionie różni się ona nieco od tradycyjnego wypadu nad wodę gdyż podczas takiej wycieczki łączymy elementy wypoczynku nad wodą z przebywaniem w górskim klimacie. Na pewno należy się ubrać stosownie do panującej pogody. Jeśli wybieramy się tam w sezonie zimowym, z ubraniem nie ma problemu, jednak podczas lata należy pamiętać o obuwiu na zmianę. Nad jezioro powinniśmy dotrzeć w butach wygodnych, najlepiej sportowych. Pamiętając jednak o tym, że udajemy się nad jezioro, warto wziąć parę bardziej przewiewnych, lekkich butów-klapek czy japonek.

Podziwiając widoki znad jeziora możemy być pewni, że naprawdę będą one zapierały dech w piersiach. Przed sobą mamy pejzaż gór oraz przejrzystą, niezwykle czystą wodą. Amatorów oryginalnej fauny zaciekawi fakt, że żyją tam rzadkie wirki, traszki górskie, ropuchy szare oraz pstrągi potokowe. Dla turystów będzie również istotny fakt, że przez miejsce, w którym znajduje się jezioro przechodzą dwa szlaki – jeden z Karpacza na Śnieżkę i drugi nazywany Głównym Sudeckim. Mały Staw jest drugim, co do wielkości jeziorem w Karkonoszach, dlatego też tak wielu turystów przybywa w to miejsce. Przybysze mogą nocować i posilić się w schronisku ?Samotnia?, znanym z przytulnej, domowej atmosfery, klimatycznego wystroju oraz swojskiej kuchni. Te schronisko jest warte szczególnej uwagi, ponieważ jest jednym z najstarszych schronisk w całej Polsce. Schronisko to ma bogatą historię, ale potrafi połączyć to z nowoczesnością, ponieważ swoim gościom udostępnia darmowe WiFi. Zarówno w schronisku jak i w miejscach gdzie oferowane są tanie noclegi Karpacz możemy wygodnie wypocząć i się posilić regionalnym jadłem, w którym znajdziemy chociażby tak bardzo popularną w tym regionie ?kwaśnicę na świńskim ryju? czy też ?placki ziemniaczane z wykorzystkami?.

Udając się w to miejsce zimą należy pamiętać o tym, że okolice Małego Stawu mogą być bardzo niebezpieczne i zarezerwowane tylko dla zaawansowanych podróżników, ponieważ w tym miejscu występują częste lawiny śnieżne. Mały Staw jest niezwykle malowniczym jeziorem. Warto się tam wybrać, jednak musimy dobrze się do tego przygotować robiąc wcześniejszy rekonesans i zabierając ze sobą pewien zapas prowiantu, bowiem spacerem dotrze się tam w około siedem godzin, startując z wyciągu krzesełkowego na Kopę. Wypoczynek w tym miejscu jest niezapomnianym wrażeniem i przeżyciem wynikającym z urokliwych widoków na naturalne, niepowtarzalne pejzaże górskie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *