Browse By

Podróżowanie po Polsce – wady i zalety

Podróżowanie po Polsce -wady i zalety

Polska jest niezwykłym krajem, zróżnicowanym krajoznawczo, pełnym naturalnego bogactwa. Możemy odpoczywać nad morzem, w górach, nad jeziorem oraz nad rzeką.  Jednakże podróżowanie po Polsce ma swoje zalety, jak i wady. Postaramy się teraz omówić, wszystkie aspekty podróżowanie po naszym kraju.

Skupmy się w tym momencie na pozytywach. Zaletą jest poznanie własnego kraju, pokazania jego piękna młodzieży, ale też i obcokrajowcom. Każdy rodak, za nim zachwyci się pięknem innych miejsc,z zasady powinien mieć możliwość porównania go z własnym krajem. Ogromną zaletą w skali makro, jest rozwijanie rodzimej turystyki, wzbogacanie własnego państwa i obywatela. Przy okazji zmniejszamy bezrobocie w regionach. Zastanówmy się, czy na naszym wypoczynku muszą zarabiać inne państwa? Równie ogromną zaletą podróżowania po Polsce, jest przebywanie w kraju z językiem który doskonale znamy, łatwość dogadania się. Pomimo, że Polacy są coraz częściej wielojęzyczni, jednak jeszcze nie wszyscy biegle mówią w językach obcych. Wszędzie płacimy w walucie, którą obracamy na co dzień, więc nie będziemy zastanawiać się nad prowizją dla banku, czy przypadkiem nie zostaliśmy oszukaniu na przeliczniku.

Jednakże podróżowanie po Polsce ma też kilka wady. Zazwyczaj narzekamy na kapryśną i mało egzotyczną pogodę, która nie spełnia oczekiwania wypoczynku letniego czy zimowego. Na to nie mamy jednak większego wpływu, puki co. Innym utrudnieniem jest stan polskich dróg, na szczęście jest zauważalna poprawa na przestrzeni kilku ostatnich lat. Ciągle jest za mało połączeń lotniczych krajowych.

Podróżowanie po Polsce.

Podróżowanie po Polsce.

Utrudnione przemieszczanie się Polską Koleją Państwową. Infrastruktura turystyczna rozwija się słabo, jednak widać postępy. Niewątpliwie noclegi i zakwaterowania i baza żywieniowa wymaga elastycznego podejścia do indywidualnego klienta, a także powinna być dostosowana do możliwości i czasem dziwnych potrzeb podróżujących. Każda osoba decydująca się na podróż po Polsce musi mieć świadomość tego, że spotka się z utrudnieniami, jednak poza granicami naszego kraju też nie mamy pewności na idealne spędzone wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *